Żołnierz Niezłomny Kościoła

zolnierz-niezlomny-kosciola

W poniedziałek 16 kwietnia w parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy, odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Apostołowie Niepodległości”.

Bohaterem wyświetlanego filmu w reżyserii pani Jolanty Hajdasz był arcybiskup Antoni Baraniak- wielki i wybitny bohater Kościoła, a przy tym tak niepozorny, cichy i skromny, z zamyśloną twarzą. Został aresztowany bo był dla ówczesnych władz niewygodny- wróg ideologiczny- został osadzony w „pawilonie cudów” na Rakowieckiej. Przeszedł nieprawdopodobne cierpienia podczas przesłuchań, ale nie złamał się. Nie zdradził. Dzięki jego niezłomnej postawie wiemy, że nie wystarczy wierzyć w Boga, trzeba Mu być jeszcze wiernym; nie może być sprzeczności pomiędzy tym w co wierzymy i jak żyjemy.