Z dalekiej Fatimy rozlega się dzwon…

z-dalekiej-fatimy-rozlega-sie-dzwon
„Z dalekiej Fatimy rozlega się dzwon… Ave, Ave, Ave Maryja…”
Jak co roku, nasza wspólnota parafialna wstawiła się 13 maja aby uczestniczyć w nabożeństwie światła, ku czci Najświętszej Maryi Panny, która ukazała się trojgu dzieciom z Fatimy: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi.
To wydarzenie podczas głoszonej homilii na podstawie Wspomnień Siostry Łucji przytoczył ks. Adam, sprawujący Mszę św.:
– ” 13 maja 1917 r. bawiliśmy się z Hiacynta i Franciszkiem na szczycie zbocza Cova da Iria. Budowaliśmy murek dookoła gęstych krzewów, kiedy nagle ujrzeliśmy jakby błyskawicę.
– „Lepiej pójdźmy do domu – powiedziałam do moich krewnych. – Zaczyna się błyskać, może przyjść burza”.
– „Dobrze!” – odpowiedzieli.
Zaczęliśmy schodzić ze zbocza, poganiając owce w stronę drogi. Kiedy doszliśmy mniej więcej do połowy zbocza, blisko dużego dębu, zobaczyliśmy znowu błyskawicę, a po zrobieniu kilku kroków dalej, ujrzeliśmy na skalnym dębie Panią w białej sukni, promieniującą jak słońce. Jaśniała światłem jeszcze jaśniejszym niż promienie słoneczne, które świecą przez kryształowe naczynie z wodą. Zaskoczeni tym widzeniem zatrzymaliśmy się.
Byliśmy tak blisko, że znajdowaliśmy się w obrębie światła, które Ją otaczało, lub którym Ona promieniała, mniej więcej w odległości półtora metra.
Potem Nasza Droga Pani powiedziała:
– „Nie bójcie się! Nic złego wam nie zrobię!”
– „Skąd Pani jest?” – zapytałam.
– „Jestem z Nieba!”
– „A czego Pani ode mnie chce?”
– „Przyszłam was prosić, abyście tu przychodzili przez 6 kolejnych miesięcy, dnia 13 o tej samej godzinie. Potem powiem, kim jestem i czego chcę.
– „Czy ja także pójdę do nieba?”
– „Tak!”
– „A Hiacynta?”
– „Też!”
– „A Franciszek?”
– „Także, ale musi jeszcze odmówić wiele różańców”.
Pod wpływem wewnętrznego impulsu również nam przekazanego, padliśmy na kolana i powtarzaliśmy bardzo pobożnie:
– „O Trójco Przenajświętsza, uwielbiam Cię. Mój Boże, Mój Boże, kocham Cię w Najświętszym Sakramencie”.
Po chwili Nasza Droga Pani dodała:
– „Odmawiajcie codziennie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata… „
Drodzy parafianie!
Już za miesiąc, 13 czerwca zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, podczas którego będziemy wypraszać łaski dla rodzin, miasta, Ojczyzny i świata.
Szczęść Boże!

zdjęcia, tekst – Beata Tarasiuk