Wyruszyliśmy oddać pokłon Dzieciątku

wyruszylismy-oddac-poklon-dzieciatku

Trzej Królowie przeszli ulicami naszego miasta w niedzielne, zimowe popołudnie, aby w towarzystwie wiernych z pokorą i miłością oddać pokłon Dzieciątku i złożyć Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę.

W Orszaku za Trzema Królami podążali:  ks. proboszcz Sławomir Augustynowicz, ks. proboszcz Janusz Krzeszowiec, księża wikariusze, burmistrz Głuszycy pan Roman Głód, katecheci, rycerze i rycerki z Eucharystycznego Ruch Młodych, mieszkańcy naszego miasta oraz ci wszyscy, którzy przybyli, aby uczestniczyć  w głuszyckim Orszaku.

Organizatorzy  zadbali o śpiewniki, korony i peleryny w trzech kolorach: niebieskim, czerwonym i zielonym.

Po raz kolejny mogliśmy również przenieść się do czasów narodzin Jezusa przebywając na terenie Żywego Betlejem, gdzie w rodzinnej atmosferze,dane nam było spędzić czas, przyglądając się aktorom-amatorom zebranym na placu i przedstawiającym scenki z czasów Jezusa, nakarmić zwierzęta (co szczególnie podoba się najmłodszym), wypić gorącą kawę, zjeść pierogi czy kiełbaskę.