Wielki Koncert Uwielbienia „Theotokos – Pani Radości” już za nami.

wielki-koncert-uwielbienia-theotokos-pani-radosci-juz-za-nami

W sobotę 17 sierpnia br., odbył się w naszej parafii Wielki Koncert Uwielbienia „Theotokos-Pani Radości”. Dla licznie zgromadzonej publiczności wystąpili artyści tacy jak: Anna Sokołowska-Alabrudzińska, Marta Wilk, Anna Lasota, Michał Jajkieiwcz, Łukasz Szczepanik, Jakub Oczkowski oraz najmłodsi Zuzanna Jajkiewicz, Victoria Jajkiewicz i Ludwik Alabrudziński. Gośćmi specjalnymi byli Dominika Figurska-Chorosińska, Michał Chorosiński oraz bardzo dobrze znany wszystkim „Cegiełka” – aktor Henryk Gołębiewski. Na zaproszenie organizatorów przybył ordynariusz naszej diecezji ks. bp Ignacy Dec, biskup pomocniczy diecezji legnickiej ks. bp Marek Mendyk, również licznie przybyli do nas samorządowcy na czele z burmistrzem Głuszycy Romanem Głodem. Uroczysty koncert rozpoczął Apel Jasnogórski, po którym modliliśmy się w intencjach przedstawionych przez bpa Ignacego Deca. W szczególności za diecezję świdnicką, śp. ks prałata Józefa Molendę, miasto Głuszyca, wszystkie nasze wspólnoty parafialne. Odmówiliśmy również wspólnie pierwszą dziesiątkę różańca –  tajemnicę radosną: Zwiastowanie Najświętszej Maryi Panny.

Podczas koncertu mogliśmy wysłuchać pieśni m.in. : „Śpiewajmy radośnie” , „Modlitwa Najcichsza”, „Gdyby wiara Twa”, „Abba Ojcze”, „Hava Nagila”. Na zakończenie koncertu miłym akcentem było wręczenie osobiście przez biskupa świdnickiego odznaczeń Św. Stanisława szczególnie zasłużonym przy realizacji koncertu: Panu Andrzejowi Kocowi, Panu Łukaszowi Lechowi oraz Panu Robertowi Śliwińskiemu.

W trakcie trwania koncertu, na terenie parafii odbyło się Żywe Misterium Biblijne. Scenki odgrywane były przez naszych parafian. Całość transmitowana była na żywo przez TV Trwam.