We wtorek wyruszyli nasi pielgrzymi

we-wtorek-wyruszyli-nasi-pielgrzymi

XV Piesza Pielgrzymka Świdnicka wyruszyła we wtorek 31 lipca ze Świdnicy. Hasło pielgrzymkowe na ten dzień to: Ojczyzna naszą Matką „Alma Mater”. Pielgrzymi tego dnia modlili się w sposób szczególny za Ojczyznę. Trasa wtorkowa zakończyła się w Pieszycach (wynosiła 18 km). Odpowiedzialnym za apel tego dnia był ks. Romuald Brudnowski – główny Przewodnik.

1 sierpień

Z Pieszyc do Zwróconej przeszli nasi świdniccy pielgrzymi 1 sierpnia, drugiego dnia pielgrzymowania. W tym dniu w sposób szczególny modlili się w intencji Kościoła i Diecezji Świdnickiej, w myśl przesłania: „Kościół naszą Matką”. Tematem konferencji była Wolność w wyznawaniu wiary.

2 sierpień

Powołani do niesienia nadziei –  pod takim hasłem szli pielgrzymi trzeciego dnia Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej ze Zwróconej do Przeworna. W tym dniu modlitwa i Apel wieczorny odbyła się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.