VI ROCZNICA ŚMIERCI Ś.P. KS. PRAŁATA JÓZEFA MOLENDY

vi-rocznica-smierci-s-p-ks-pralata-jozefa-moledy

„Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce.” (J 14, 1-2)

18 stycznia obchodziliśmy VI rocznicę odejścia do Domu Ojca, Ś.P. ks. prałata Józefa Molendy- wieloletniego proboszcza naszej wspólnoty parafialnej.

Ś.p. ks. prałat Józef Molenda był kapelanem honorowym Jego Świątobliwości, kanonikiem gremialnym Kapituły Katedralnej w Świdnicy, kanonikiem honorowym Kapituły Katedralnej w Legnicy, dziekanem dekanatu Głuszyca. Był również m.in. honorowym obywatelem Głuszycy i  jako pierwszy otrzymał tytuł „Zasłużony dla Miasta i Gminy Głuszyca” nadany uchwałą Rady Miejskiej w Głuszycy.

Śp. ks. prałat przez lata posługi zdobywał zaufanie i szacunek swych parafian. Dał się poznać jako kapłan szczególnie wrażliwy na ludzką krzywdę i biedę, a szczególnie na ubóstwo dzieci i młodzieży. Był organizatorem różnych form pomocy charytatywnej. Organizował wakacyjne wyjazdy dla dzieci i młodzieży, był animatorem działań kulturalnych i społecznych.

Śp. ks. prałat Józef Molenda znany był co najmniej trzem pokoleniom mieszkańcom Głuszycy. Oprócz posługi duszpasterskiej przez kilkadziesiąt lat współtworzył historię naszej miejscowości, do której został posłany.

Pamiętajmy w modlitwach o śp. ks. prał. Józefie Molendzie, módlmy się o wieczną nagrodę w niebie za Jego poświęcenie i ofiarność dla spraw Królestwa Bożego.