Akcja Katolicka, ERM, LSO

” Taki duży, taki mały może świętym być…”

taki-duzy-taki-maly-moze-swietym-byc

” Taki duży, taki mały może świętym być…”
W niedzielę, 7 listopada podczas Mszy św. o godz. 12.00, miała miejsce mała prezentacja świętych. Dzieci, mogły zaprezentować się w strojch świętych,  przygotowanych przy pomocy swoich rodziców i powiedzieć kogo przedstawiają. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za podjęcie inicjatywy.
Bardzo ważnym wydarzeniem podczas Mszy,  było poświęcenie książeczek dla dzieci z klasy III, przygotowujących się do przyjęcia Sakramentów Eucharystii i Pokuty.  Poświęcenia dokonał ks. Proboszcz, który zachęcił dzieci wraz z rodzicami do wspólnej modlitwy i „wertowania stron” książeczki każdego dnia.
Ks. Adam natomiast podczas homilii wskazał na wartość świętości, poprzez swoją pracę nad sobą, porównując do zdobywania pucharu podczas zawodów sportowych.
Po uroczystym błogosławieństwie, dalsze świętowanie przeniosło się do parafialnego Namiotu Miłosierdza. Tam dzieci na czele z ks. Jakubem i panią katechetką wzięły udział we wspólnej zabawie, pracach plastycznych i quizach. Z kolorowymi balonami i pełne  radości, dzieci powróciły do swoich domów.
/tekst Beata Tarasiuk / zdjęcia Jacek Pawlik/