SPOTKANIE OPŁATKOWE

spotkanie-oplatkowe

W niedzielne popołudnie w Centrum Kultury w Głuszycy, odbyło się spotkanie opłatkowe dla wszystkich osób zaangażowanych przy organizacji dwóch wielkich wydarzeń, które miały miejsce w ostatnim czasie- „Żywego Betlejem” i „Orszaku Trzech Króli” oraz dla wszystkich członków grup parafialnych działających przy parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy.

Wydarzenie rozpoczęła wspólna modlitwa oraz odczytanie fragmentu ewangelii wg. św. Łukasza o  Narodzinach Jezusa Chrystusa. Następnie ks. Proboszcz w imieniu swoim oraz księży pracujących w naszej parafii, złożył wszystkim zebranym życzenia noworoczne, po których nastąpiło symboliczne dzielenie się opłatkiem. Kolejno p. Agnieszka Musz oraz Jadwiga Czepil-Kostarska zainicjowały część artystyczną niedzielnego spotkania poprzez odczytanie wierszy swojego autorstwa, a dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 przedstawiły jasełka. Po wszystkich wystąpieniach ks. Proboszcz Sławomir Augustynowicz wraz z Burmistrzem Głuszycy- p. Romanem Głodem złożyli wyrazy podziękowania i wdzięczności za okazaną pomoc osobom, które w różnoraki sposób włączyły się w organizację wymienionych wydarzeń, poprzez wręczenie aniołów „Żywego Betlejem”.Wydarzenie zakończyło wspólne biesiadowanie oraz kolędowanie.

W tym miejscu pragniemy podziękować gospodarzowi miejsca, w którym mogło odbyć się niedzielna uroczystość- Pani Dyrektor Centrum Kultury- p. Monice Rejman, za pomoc w organizacji tego wydarzenia oraz udostępnienie Sali Widowiskowej należącej od CK MBP w Głuszycy.