Sobotnia pielgrzymka

sobotnia-pielgrzymka

W sobotę po śniadaniu udaliśmy się na wyjazd pielgrzymkowy do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie, gdzie odbyła się seria jedynych zatwierdzonych przez Kościół objawień w Polsce. Podczas wyjazdu odwiedziliśmy źródło błogosławione przez Maryję, z którego każdy z nas mógł zaczerpnąć wody. Dzięki życzliwości księdza mieliśmy okazję posłuchać historii objawień oraz podziwiać figurkę Matki Bożej, która została wykonana na pamiątkę tamtych wydarzeń.

Centralnym punktem naszego wyjazdu była msza święta w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie. W drodze powrotnej zwiedziliśmy pola, na których odbyła się historyczna bitwa pod Grunwaldem. Dzień zakończyliśmy wspólną kolacją przy ognisku oraz zabawami podczas pogodnego wieczoru.

Kamila Wodyk