Rocznica I Komunii Świętej

rocznica-i-komunii-swietej

” Oto jest dzień, który dał nam Pan…”

W niedzielę, 11 października na Mszy św. o godz. 12.00, grono naszych dzieci przeżywało po długim czasie oczekiwania swoją I rocznicę Spowiedzi i Komunii Św. Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Sławomir Augustynowicz, a homilię do dzieci i rodziców skierował ks. Jakub Klimontowski, który nawiązując do treści Ewangelii o „Zaproszeniu na Ucztę”, zachęcił ponownie dzieci do uczestnictwa, w niedzielnej Mszy św.

Dzieci, w obecności wspólnoty Kościoła, odnowiły także przyrzeczenia chrzcielne i uroczyście przyjęły Ciało Chrystusa w Komunii św. Na zakończenie Eucharystii dzieci wypowiedziały swoje podziękowanie Panu Jezusowi, kapłanom, rodzicom, katechetom i wszystkim zebranym. Po uroczystym błogosławieństwie dzieci udały się na dalsze świętowanie do swoich rodzinnych domów.

Beata Tarasiuk

fot. Beata Tarasiuk