Relacja z Żywego Betlejem

relacja-z-zywego-betlejem

Na placu przy parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy ponownie mieliśmy okazję odwiedzić największe w Polsce „Żywe Betlejem”. W drewnianych chatkach głuszyczanie odgrywali role mieszkańców Betlejem. W miasteczku obserwowaliśmy pracę kowala, stolarza czy wikliniarza, a także codzienne życie ówczesnych rodzin, w których posługiwano się ręcznym maglem czy kołowrotkiem. Niewątpliwą atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, były zagrody ze zwierzętami. Nie mogło zabraknąć również gospody, w której serwowano ciepłe posiłki. W centrum „Żywego Betlejem” znajdowała się uboga stajenka ze Świętą Rodziną i Dzieciątkiem Jezus.

Żywa szopka została zorganizowana w Głuszycy  po raz siódmy. Ogromne zainteresowanie i tłumy odwiedzających turystów z wielu miejsc w Polsce to zasługa niezliczonej rzeszy mieszkańców gminy.

Ogromny wkład prac jaki mieszkańcy włożyli w organizację tego wydarzenia przełożył się na piękne przeżycia dla odwiedzających.

W tym roku zaobserwowaliśmy, iż bardzo dużo młodych rodzin odwiedziło nasze Betlejem – było to dla nas duże zaskoczenie, ale i wielka nadzieja na przyszłość  – powiedział ks. dr Sławomir Augustynowicz.

Fakt, że młode rodziny pokazują tak nowocześnie przedstawioną „tradycję” swoim pociechom jest bardzo budujący, ponieważ pokazując im żywą katechezę przy okazji nauczają.

Nie podlega dyskusji, iż tegoroczna szopka przebiła wynikami poprzedni rok. Odwiedzających było jeszcze więcej niż w latach poprzednich. Jest to wielka satysfakcja dla nas i mieszkańców gminy Głuszyca. Z tego miejsca pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym we współtworzenie tego niesamowitego wydarzenia. Wszystkim Wam serdeczne „Bóg zapłać” – powiedział ks. dr Sławomir Augustynowicz.

Zapraszamy serdecznie wszystkich tych, którzy nie mieli okazji jeszcze zobaczyć żywej szopki – 6 stycznia 2018 r. rozpoczniemy wydarzenie Orszakiem Trzech Króli o godzinie 15.00, następnie udając się do „Żywego Betlejem” o godzinie 16.00.