REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

rekolekcje-wielkopostne-w-szkolach-podstawowych

W dniach od 14 do 16 marca w naszej parafii odbywały się szkolne rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Parafia- wspólnotą miłości i służby”. Uczestniczyły w nich dzieci ze Szkół Podstawowych z kl. 0- VI.
Podczas rekolekcji uczniowie wykonywali piękne prace techniczno- plastyczne związane z tradycjami Świąt Wielkiej Nocy, śpiewali pieśni na chwałę Pana i oglądali filmy o treści religijnej. Finałowym miejscem był kościół parafialny pw.Chrystusa Króla kaplica św. Józefa. Tam przez trzy dni uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych prowadzonych między innymi przez Siostry Niepokalanki z Wałbrzycha oraz Ojca ze Zgromadzenia Ojców Sercanów z Polanicy Zdrój, którzy ukazali wielką wartość bycia dzieckiem Bożym Szczytem rekolekcji był przyjęty Sakrament pokuty i pojednania oraz Msza św. podczas której ksiądz katecheta zachęcał dzieci do włączenia się w grupy duszpasterskie działające w parafii, do których należy schola, Liturgiczna Służba Ołtarza i Eucharystyczny Ruch Młodych. W imieniu Duszpasterstwa Parafii „Chrystusa Króla” katecheci dziękują wszystkim wychowawcom, nauczycielom na czele z Dyrektorami Szkół za udział i ogromną pomoc w organizacji przeprowadzenia rekolekcji.