Rekolekcje dla szkół z „Romcio Tomcio”

rekolekcje-szkolne-z-romcio-tomcio

Romcio Tomcio – czyli Roman Kempiński. Pod tym pseudonimem kryję się człowiek który głosi Słowo Boże wierszem i śpiewem. Prowadząc rekolekcje dla naszych Szkół Podstawowych nr 2 i nr 3 można by stwierdzić, że porwał uczniów zachęcając do czytania i śpiewania Ewangelii i nie tylko, zyskując przy tym nie małe grono wielbicieli.  Przez trzy dni, ćwiczeń rekolekcyjnych które odbywały się od 14 do 16 lutego, uczniowie brali udział także w warsztatach plastyczno-technicznych oraz w nabożeństwach modlitewnych w kaplicy św. Józefa oraz w kościele parafialnym ” Chrystusa Króla. Finałem rekolekcji był przyjęty przez uczniów Sakrament Pokuty i Eucharystii. Czas rekolekcji minął szybko w bardzo dobrej atmosferze.

Serdeczne podziękowania należą się całemu gronu pedagogicznemu i obu dyrekcjom. Radość na twarzach uczestników, spowiedź święta, modlitwa i komunia św. jest największą nagrodą dla prowadzących, czyli Romcia Tomcia i katechetów.