PIERWSZE SPOTKANIE Z EUCHARYSTYCZNYM JEZUSEM

pierwsze-spotkanie-z-eucharystycznym-jezusem

W niedzielę 11 czerwca, w Uroczystość Najświętszej Trójcy nasza wspólnota parafialna przeżywała wielkie wydarzenie. Oto 67 dzieci z kl. III, przystąpiło po raz pierwszy  do stóp ołtarza i przyjęło Jezusa w Sakramencie Eucharystii. Był to wielki i nie zapomniany dzień. Pełen duchowych przeżyć dla  samych dzieci, ich rodziców, kapłanów, katechetów oraz wszystkich zaproszonych gości. Aby dobrze przygotować się do tego ważnego wydarzenia, dzieci aktywnie uczestniczyły w katechezie szkolnej, w niedzielnej Mszy świętej, w nabożeństwach liturgicznych oraz brały udział w licznych próbach, które bezpośrednio przygotowywały je do przeżycia Uroczystości I Komunii Świętej. Bardzo ważnym wydarzeniem  dla samych dzieci i ich rodzin, była spowiedź święta. Oto, z bijącym sercem i nie małą tremą młodzi ludzie po raz pierwszy uklęknęli przy kratkach konfesjonału aby spotkać się z miłosiernym Bogiem, w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Aby móc jeszcze bardziej zjednoczyć się z Jezusem, dzieci w strojach komunijnych uczestniczyły w „Białym Tygodniu” i modliły się w intencjach swoich najbliższych i całego Kościoła. Uwieńczeniem  tego pięknego wydarzenia jest pielgrzymka dzieci i ich rodziców na Jasną Górę, w Częstochowie, aby tam przed cudownym obrazem Matki Bożej podziękować za dar Eucharystii i prosić dalsze łaski dla rodzin, oraz całej wspólnoty parafialnej.

komunia2  str 8 komunoa str 8