OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA WSPÓLNOT ADORUJĄCYCH NAJŚWIĘTSZY SAKRAMENT

ogolnopolska-pielgrzymka-wspolnot-adorujacych-najswietszy-sakrament

Dnia 23 kwietnia 2016 roku grupa osób z naszej wspólnoty parafialnej wzięła udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Wspólnot Adorujących, która miała miejsce w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. W Pielgrzymce brały udział reprezentacje parafii, w których trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Uczestnicy pielgrzymki spotkali się na wspólnej modlitwie, której ważnym punktem były świadectwa osób adorujących- jedną z nich była nasza parafianka. Krótką konferencję wygłosił ks. dr Stanisław Szczepaniec moderator ruchu modlitewnego „Adoremus”. Kapłan apelował między innymi o to, by na adorację przyprowadzać dzieci. „Przed Najświętszym Sakramentem mamy najlepszy dostęp do Pana Jezusa, do Jego darów. Tam możemy wyprosić wiele łask, ale najpierw potrzebne jest uwielbienie i chęć otwarcia na Pana Jezusa”– mówił, przypominając jednocześnie list św. Jana Pawła II na rozpoczęcie Wieczystej Adoracji w Łagiewnikach.

W samo południe rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Zająca – Honorowego Kustosza Sanktuarium. Jak mówił bp Zając, systematyczne przychodzenie na adorację to łaska powołania – mówił i dodawał, że dzięki apostołom modlitwy adoracja rozwija się i obecnie całodzienna ma miejsce w ponad 200 polskich parafiach, a całodobowa w 11. „To miejsca szczególne, bo z nich promienieje łaska na całą Ojczyznę”. Miło było usłyszeć, że jedną z tych 11 jest parafia Chrystusa Króla z Głuszycy w diecezji świdnickiej.

Po Eucharystii pielgrzymi mogli pomodlić się przy relikwiach Świętej Faustyny oraz relikwiach Świętego Jana Pawła II w powstającym w pobliżu Sanktuarium Świętego Jana Pawła II.

Mamy nadzieję, że w następnym spotkaniu Wspólnot Adorujących będzie mogła uczestniczyć liczniejsza delegacja z naszej parafii. A może w przyszłości to nasza wspólnota będzie gospodarzem takiego spotkania.