Niedziela Słowa Bożego

niedziela-slowa-bozego

Nieznajomość Pisma Świętego, jest nieznajomością Chrystusa”- św. Hieronim.

Już po raz drugi, decyzją papieża Franciszka, obchodzona została  „Niedziela Słowa Bożego”.
We wszystkich parafiach, także i w naszej, szczególne miejsce zajęła Biblia – żywe słowo Boga, skierowane do ludzi.
Podczas Mszy św. szczególne słowo podczas homilii skierował do dzieci i wszystkich wiernych ks. Adam -” Spośród wielu książek, jakie mamy w domu powinniśmy także mieć szczególną książkę, która jest zawsze „żywa I skuteczna”. Tą książką jest Pismo św., które powinniśmy każdego dnia czytać i rozważać w swoich rodzinach. To Słowo powinniśmy także słuchać z wielką uwagą podczas liturgii słowa Bożego na Mszy św. i zachowywać w swoim sercu.” –  zachęcał ks. Adam.

Aby wprowadzić słowo w czyn, wręczona została Biblia Zuzi z kl. III, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Eucharystii i Pokuty aby razem, z rodzicami w swoim domu przeczytała fragment Pisma św. I w ten sposób poznała bliżej Jezusa Chrystusa, prawdziwego Boga i prawdziwego Człowieka”

tekst, zdjęcia Beata Tarasiuk