KSM

Nawiedzenie cmentarza

nawiedzenie-cmentarza

W piątek 6 listopada młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży udali się na cmentarz parafialny przy kościele Narodzenia NMP w Grzmiącej aby zapalić znicz i pomodlić się przy grobie śp. ks. prałata Józefa Molendy. Wędrówka była okazją do refleksji i wspomnień o śp. ks. prałacie.

Ks. Józef Molenda przez lata posługi zdobywał zaufanie swych parafian i nigdy ich nie zawiódł. W ważnych sprawach potrafił być wielkim dyplomatą, umiejętnie godząc zwaśnione strony. W bezpośrednich relacjach z prostotą mówił, co myśli o danej osobie. Wrażliwy na ludzką krzywdę, a szczególnie na ubóstwo dzieci i młodzieży. Był organizatorem różnych form pomocy charytatywnej. Organizował wakacyjne wyjazdy dla dzieci i młodzieży, inicjował działania kulturalne i społeczne. Pozostawił po sobie wiele dzieł społecznych oraz wyremontowane obiekty sakralne. W trudnych czasach komunizmu zbudował dom parafialny oraz punkt katechetyczny, a na przełomie wieków Kaplicę pw. Św. Józefa.

Ponad pół wieku temu na obrazku prymicyjnym napisał „Oto idę, Boże, pełnić Twoją wolę”. Zmarł w niedzielę 18 stycznia 2015 r., podczas której we wszystkich kościołach przed Ewangelią wybrzmiały słowa psalmu „Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę”. To taki mały znak, który daje nadzieję dobrze przeżytego kapłaństwa.