Misje Święte – czas łaski w naszej parafii

misje-swiete-czas-laski-w-naszej-parafii

Misje Święte to ośmiodniowe rekolekcje. Przeżywaliśmy je od 12 do 19 maja 2024 roku. Prowadzili je ojcowie redemptoryści: o. Marcin Klamka, o. Kazimierz Głaz. W pierwszym dniu ks. proboszcz przekazał „władzę duszpasterską” w parafii ojcom misjonarzom. W poniedziałek ulicami naszego miasta odbyła się Droga Krzyżowa.

Każdy dzień był naznaczony kolejnym charyzmatem. Odbywały się spotkania z młodzieżą, nauki dla małżonków i rodziców, chorych i cierpiących połączone z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Każdego dnia odbywały się Apele Jasnogórskie, które uświetniał swoją grą na trąbce o. Kazimierz.

W ostatnim dniu, został poświęcony nowy Krzyż Misyjny, oraz małe krzyże które każdy z uczestników zabrał do swoich domów.

Za wykonanie nowego Krzyża Misyjnego szczególne podziękowania należą się p. Andrzejowi Tomanowi i p. Henrykowi Aleksandrowiczowi.