Mazury dzień I

mazury-dzien-i

Witając wszystkich obozowiczów ks. Jędrzej z Poznania odniósł się do Eucharystii, do istoty Eucharystycznego Ruchu Młodych, prosząc dzieci i młodzież, aby w swoim życiu ( czy to na wakacjach, szkole, w domu) zawsze czekali na Eucharystię. Aby była ona dla nich najważniejsza.

Nasz obóz znajduje się w Lidzbarku Welskim –  to 9 tys. mazurskie miasteczko usytuowane nad rzeką Wel i Jeziorem Lidzbarskim. W pobliżu znajdują się dwa parki krajobrazowe: Górznieńsko-Lidzbarski i Welski. To miasto turystyczne, które w 2012 roku zostało wybrane letnią Stolicą Warmii i Mazur. Brzmi pięknie, prawda? Mieszkamy w drewnianych, letniskowych domkach, nasz ośrodek nazywa się „Danusia”.

Pierwszy dzień naszego pobytu przywitaliśmy wspólną modlitwą i obowiązkowo gimnastyką, potem było śniadanie, spotkania w grupach, zapoznanie się z regulaminem. Każda z grup ma swojego animatora; codziennie grupy pełnią dyżury – porządkowe, liturgiczne, adoracji Najświętszego Sakramentu,  pogodnego wieczoru.

Po południu zwiedzaliśmy miasto, spacerowaliśmy nad jeziorem. Był to czas dla nas, mogliśmy lepiej się poznać i wspólnie bawić. Na naszym obozie rekolekcyjnym spotkali się młodzi ludzie nie tylko z Polski, ale również z Wiednia, Londynu i Holandii.

ks. Adam Makiel