Light For Life Festiwal – „Manufaktura szczęścia”

light-for-life-festiwal-manufaktura-szczescia

W sobotę 18 września młodzież z naszej parafii razem z katechetką Beatą Tarasiuk uczestniczyła w młodzieżowym festiwalu Light For Life. Hasłem tegorocznego wydarzenia była “Manufaktura szczęścia”, co oznacza działanie, które ma doprowadzić do szczęścia. Organizatorzy chcieli nauczyć nas jak być szczęśliwym.

Podczas tegorocznego festiwalu w czasie Strefy Młodych, każdy sam mógł zdecydować, z kim chciałabym spędzić ten cenny czas. Na scenie wystąpiło wielu wyjątkowych ludzi. M.in. Ojciec Mirosław Jajko SJ, człowiek obok którego nie można przejść obojętnie. Zaraża wszystkich uśmiechem i młodym duchem. S. Benedykta Karolina Baumann OP, która jest autorką bloga „Zakonnica bez przebrania” oraz Tymoteusz Filar, młody człowiek pełen pasji i energii ewangelizator.

Strefę Słowa poprowadziła wyjątkowa kobieta – Siostra Anna Maria Pudełko AP. Siostra Anna jest psychopedagogiem powołania, pisarką, blogerką oraz autorką cyklu „Taka jak Ty” dla telewizyjnej Stacji 7. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Prowadzącym festiwal był ks. Łukasz Bankowski.
Na koniec odbył się występ Tau, jednego z najlepszych raperów na polskiej scenie. Przeżył nawrócenie i jest twórcą licznych kawałków o przesłaniu chrześcijańskim.

zdj. Beata Tarasiuk