KSM Świdnica w akcji!

ksm-swidnica-w-akcji

Młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Świdnickiej wraz z ks. dr Sławomirem Augustynowiczem- Diecezjalnym Asystentem AK Diecezji Świdnickiej w piątek ( 16 grudnia) udała się do Torunia, gdzie uczestniczyła w programie nadawanym przez TV TRWAM pn. „Westerplatte Młodych” prowadzonym przez Łukasza Brodzika- dyrektora wydawnictwa Gotów i miesięcznika Wzrastanie. Tematem wiodącym spotkania było zawołanie papieża Franciszka – „Idźcie i głoście”.

Kolejnym punktem wizyty w Toruniu była audycja w Radu Maryja, gdzie uczestnicy wzięli udział w programie  „Czas wzrastania” prowadzonym przez ks. Zbigniewa Kucharskiego- Generalnego Asystenta KSM w Polsce. Podczas audycji w Radio kontynuowany został temat głoszenia Ewangelii w dzisiejszym  świecie. Merytoryczna dyskusja miała na celu, zdobycie odpowiedzi na pytanie: w jaki sposób można iść i głosić Chrystusa w naszych środowiskach i społeczności.