Koncert Żywe Betlejem z Gwiazdami

koncert-zywe-betlejem-z-gwiazdami

Tradycją staje się już kolędowanie w głuszyckiej parafii pw. Chrystusa Króla. W sobotni wieczór, 18 stycznia br., odbył się tutaj koncert najpiękniejszych kolęd i pastorałek zatytułowany Żywe Betlejem z Gwiazdami, w wykonaniu Anny Sokołowskiej -Alabrudzińskiej, Marty Florek , Marty Wilk, Krzysztofa Antkowiaka, Michała Gasza, Jakuba Oczkowskiego. Artystom towarzyszyła Orkiestra Arte Symfoniko pod kierownictwem Mieczysława Smydy w orkiestrowych opracowaniach nieocenionego Macieja Niecia oraz chór Octava ensemble pod kierownictwem Zygmunta Magiery z Krakowa.

Uroczystość prowadził pan Łukasz Lech, pomysłodawca i reżyser.

Głuszycki koncert zaszczycili swoją obecnością JE bp Ignacy Dec, pasterz diecezji świdnickiej , Grzegorz Macko, wicemarszałek woj. dolnośląskiego, którzy objęli wydarzenie swoim honorowym patronatem; parlamentarzyści i samorządowcy z terenu diecezji świdnickiej na czele z panią senator Agnieszką Kołacz-Leszczyńską, Marcinem Gwoździem, Wojciechem Murdzkiem, Burmistrzem Głuszycy panem Romanem Głodem, Radnymi miasta Głuszycy i powiatu wałbrzyskiego, przedstawicielami oświaty. Swoją obecnością uświetnili spotkanie kapłani z terenu diecezji świdnickiej, na czele z ks. Krzysztofem Orą, ks. Józefem Siemaszem, ks. Grzegorzem Umińskim. Nie zabrakło przedstawicieli mediów Gościa Niedzielnego, portalu wakcji24.pl.

Koncert w całości transmitowany był przez Telewizje Trwam. Rozpoczął się od Apelu Jasnogórskiego, odśpiewanego wspólnie z artystami. Słowo do wszystkich wygłosił i błogosławieństwa udzielił ordynariusz diecezji świdnickiej JE biskup Ignacy Dec

”…z dolnośląskiej ziemi, z Głuszycy, ze świątyni dedykowanej Maryjo Twemu Synowi, witamy wszystkich i zapraszamy  widzów Telewizji Trwam i Was drodzy zebrani na koncert uwielbienia naszych najpiękniejszych kolęd”.

Gospodarz parafii ks. Sławomir Augustynowicz powitał wszystkich zebranych, podziękował za wsparcie i pomoc w realizacji tego ogromnego przedsięwzięcia. W sposób szczególny serdeczne podziękowania zostały skierowane do pana Andrzeja Koca i Karola Smulskiego kierownika produkcji.

Patronat honorowy nad koncertem objęli Biskup Świdnicki JE Ignacy Dec oraz Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko. Organizatorzy: Parafia pw. Chrystusa Króla w Głuszycy, Fundacja Katolicka Inicjatywa Berit. Partnerzy: Gmina Głuszyca, Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy, Fundacja KGHM Polska Miedź, Samorząd Dolnośląski, TV Trwam, Radio Maryja, wakcji24, Nadleśnictwo Świdnica, Nasz Dziennik, P.U.H ”KOCYK” Andrzej Koc, Akcja Katolicka Diecezji Świdnickiej, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Świdnickiej , HANDPOL, WSSE Invest Park, Federacja Organizacji Katolickich.

Piosenką – niespodzianką napisaną przez pana Łukasza Lecha specjalnie dla mieszkańców Głuszycy zakończyło się wspólne świętowanie.

Inka Zembrzuska

zdj. – Jacek Pawlik