Koncert życzeń dla mamy

koncert-zyczen-dla-mamy

Wdzięczność to matka wszystkich cnót. Jednak by miała jakikolwiek sens, musi płynąć prosto z gorącego serca.

Dzisiaj w głuszyckiej świątyni pw. Chrystusa Króla, wyrażamy naszą wdzięczność najpierw Maryi, naszej Matce, obecnej w wizerunku figury – Pani Radości. Wyrażamy wdzięczność naszym mamom, zarówno żyjącym, jak i tym, które czekają na nas w domu naszego Ojca.

– tymi słowami powitał widzów TV Trwam proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy, ks. Sławomir Augustynowicz. Następnie wyraził swoją wdzięczność tym, którzy zaangażowali się w organizacje tego muzycznego wydarzenia:

Cieszę się że w naszym „Koncercie dla mamy” uczestniczą pasterz diecezji świdnickiej, ks. biskup Marek Mendyk, oraz ks. biskup Ignacy Dec, pierwszy biskup świdnicki. Cieszę się z obecności pana wicewojewody Jarosława Kresy. Wyrażam ogromną wdzięczność za pomoc w organizacji koncertu władzom samorządowym, na czele z panem Romanem Głodem Burmistrzem Głuszycy, panem Andrzejem Koc oraz jego rodzinie i przyjaciołom z Krakowa, panu Grzegorzowi  i panu Januszowi Hanc z Jurkowej, panu Robertowi Śliwińskiemu z Milikowic, pani Wandzie i panu Stanisławowi Jarosz z Pilzna – naszym nowym dobrodziejom, dzięki którym możemy gościć tak wielu artystów. Panu Maciejowi Szlęk z Markowej, panu Tomaszowi Wójcik wraz z rodziną z Krakowa, panu Grzegorzowi Grabowskiemu z Wałbrzycha. Składam wielkie podziękowanie pani Prezes Małgorzacie Śliwińskiej oraz całemu zarządowi Fundacji Katolicka Inicjatywa Berit. Dziękuję panu Karolowi Smulskiemu i całej ekipie TV Trwam za transmisję naszego koncertu, panu Zbigniewowi Michurze oraz pracownikom obsługi technicznej. Redakcji gazety w-Akcji i portalowi wakcji24.pl. Dziękuję moim współpracownikom – ks. Jakubowi Klimontowskiemu i ks. Adamowi Makielowi oraz wszystkim parafianom zebranym przed odbiornikami telewizyjnymi.

Reżyser, pomysłodawca i prowadzący koncert pan Łukasz Lech, zwrócił uwagę na sytuację w jakiej obecnie się znajdujemy:

Dzień jakże symboliczny, jakże ważny. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że pieśnią, muzyką możemy dziś wyrazić naszą wdzięczność, miłość, najważniejszym osobom na ziemi – naszym mamom. Nie zapominając, rzecz jasna o Tej, która króluje w tej świątyni, o Pani Radości.( …) Drodzy państwo to już czwarty telewizyjny koncert z Głuszycy, jakże inny, wyjątkowy. Te puste ławki chcemy, żeby symbolizowały głębię, jeszcze mocniejsze przeżycie tej naszej śpiewanej modlitwy.

Serdeczne życzenia wszystkim mamom złożył także Burmistrz Głuszycy, pan Roman Głód:

Pozwolicie państwo, że w tym momencie złożę wszystkim mamom, zarówno tym głuszyckim, jak i polskim najserdeczniejsze życzenia. Dużo miłości, radości, a przede wszystkim zdrowia. Niech każdy wasz dzień będzie pięknym, słonecznym, majowym dniem.

Szczególne słowa uznania, Burmistrz głuszycy skierował również do ks. proboszcza, wyrażając wdzięczność i uznanie za to, że w tym trudnym czasie znalazł formę, aby podziękować naszym drogim mamom, za to kim jesteśmy. Za to że przez chwilę z muzyką przenieśliśmy się do naszych mam, do naszych domów rodzinnych.

Pan Jarosław Kres, wicewojewoda dolnośląski odczytał przesłany list od pary prezydenckiej, Prezydenta pana Andrzeja Dudy i pierwszej Damy – pani Agaty Kornhauser – Dudy.

Dzień matki łączy nas wszystkich w przezywaniu wdzięczności i pięknych wspomnień,. W to wiosenne święto, składamy wyjątkowe, uroczyste podziękowanie, za najcenniejszy dar, jaki otrzymaliśmy, za dar życia. Wraz z nim za wszelkie dobro, które wyświadczyły nam nasze mamy. Za ich miłość, troskliwość, czułość i opiekę. Za wpojone nam wartości duchowe, moralne  i patriotyczne. Za zakorzenienie nas w naszej kulturze, języku i tradycji.( …) To święto bardzo osobiste, bardzo rodzinne, ale też okazja abyśmy razem jako wspólnota narodu uczcili wkład polskich matek w budowę nowoczesnej Rzeczypospolitej.

Prezydent podziękował za wspaniałą inicjatywę, jaką jest widowisko muzyczne pt.: „Koncert życzeń dla mamy” w kościele parafialnym w Głuszycy.

Na scenie wystąpili: Anna Sokołowska – Alabrudzińska, Marta Wilk, Sylwia Zelek, Michał Gasz, Marcin Jajkiewicz, Jakub Oczkowski. Kierownictwo muzyczne – Mieczysław Smyda, scenariusz i reżyseria – Łukasz Lech; opracowanie orkiestrowe – Maciej Nieć. Artystom na scenie  towarzyszyła orkiestra Arte Symfoniko.

Organizatorem muzycznego wieczoru była parafia pw. Chrystusa Króla w Głuszycy, partnerami: Fundacja Katolicka Inicjatywa Berit, Głuszyca – to lubię, Taurus, EventLight, HandPol, ROB – BUD, Kocyk. Patronat  medialny – TV Trwam oraz wakcji24.pl. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął bp Marek Mendyk, biskup świdnicki.