KATECHECI NA REKOLEKCJACH

katecheci-na-rekolekcjach

Jak, co roku katecheci naszej parafii w pierwszych dniach ferii zimowych uczestniczyli w ascetyczno- ćwiczeniowych rekolekcjach organizowanych przez Wydział Katechetyczny Świdnickiej Kurii Biskupiej w domu rekolekcyjnym Sióstr Elżbietanek w Strzegomiu. Święty czas rekolekcji prowadził o. Józef Szańca OFM Conv. ,wizytator katechezy Diecezji Legnickiej, który w bardzo wymowny sposób w swoich konferencjach, podkreślał ważność modlitwy w życiu osobistym każdego katechety.
Msza św., spowiedź, jutrznia, nieszpory i adoracja Najświętszego Sakramentu to najważniejsze punkty rekolekcji, które dały czas aby móc sam na sam stanąć przed Bogiem i zdać rachunek, podziękować za otrzymane łaski i prosić o nowe siły fizyczne i duchowe do dalszej, niełatwej pracy katechetycznej. Podczas rekolekcji nie brakowało także spotkań radości, śpiewów uwielbienia, tańców i zwykłych rozmów katechetów aby w ten sposób móc podzielić się swoim doświadczeniem katechetycznym i ubogacić innych. Czas rekolekcji, spotkanie z Bogiem, poczucie wspólnoty umocniło katechetów do dalszej pracy w szkole i parafii do której zostali posłani.