Aktualności, Wydarzenia

„Już gościsz Jezu w sercu mym…”

juz-goscisz-jezu-w-sercu-mym-2

W niedzielę, 2 czerwca 22 dzieci z naszej wspólnoty parafialnej przyjęło po raz pierwszy Jezusa Eucharystycznego do swojego serca. Do tego pięknego wydarzenia dzieci były przygotowywane pod kierunkiem katechetki Beaty Tarasiuk poprzez katechezę, uczestnictwo w liturgii Kościoła i bezpośrednie próby. Przyjęcie I Komunii świętej poprzedzał Sakrament Pokuty dzieci i rodziców. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył ks. Proboszcz Sławomir Augustynowicz oraz ks. Damian Fleszer, zaproszony przez jedną z rodzin komunijnych. Po południu, dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w nabożeństwie do Serca Pana Jezusa, podczas którego otrzymały pamiątkowe obrazki komunijne. Dzieci wraz z rodzicami będą uczestniczyć w Białym Tygodniu aby umocnić więź z Chrystusem i pogłębić wiarę. Wszystkim składamy gorące Bóg zapłać!

Tekst i zdjęcia: Beata Tarasiuk