Aktualności, Nieskategoryzowane

Epilog Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej do Barda Śląskiego

epilog-pieszej-pielgrzymki-swidnickiej-do-barda-slaskiego

W sobotę, 9 października odbył się epilog Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej do Barda Śląskiego.  W gronie pątników byli także przedstawiciele naszej parafii na czele z ks. Adamem. Już o godzinie 6.00 wstawili się w Dzierżoniowskiej parafii aby razem z innymi pątnikami wyruszyć na pielgrzymi szlak. Podczas drogi, ” rekolekcji w drodze” pielgrzymi wsłuchiwali się w słowa głoszonych konferencji, modlili się na różańcu w intencjach swoich rodzin, papieża oraz Ojczyzny. Nie zabrakło także pielgrzymkowych szlagierów oraz przyjaznych rozmów między uczestnikami pielgrzymki.
Centralnym miejscem pielgrzymki jak każdego roku, była uroczysta Msza św. w Bazylice Mniejszej, pw. „Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny” w Bardzie, przewodnictwem Księdza Biskupa Ignacego Deca, który w swojej wygłoszonej homilii zachęcał zebranych do słuchania Słowa Bożego i życia według nauk pozostawionych nam na kartach Pisma Świętego. Po zakończonej Mszy św., umocnieni Bożym błogosławieństwem pielgrzymi pełni radości powrócili do swoich domów aby już dziś rozpocząć swoje przygotowania do kolejnej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Szczęść Boże
/ tekst Beata Tarasiuk / zdjęcia Beata Tarasiuk i ks. Adam Makiel/

Wysłano z aplikacji mobilnej WP Poczty