Aktualności, Wydarzenia
edk

Idea ks. Jana Stryczka- Ekstremalna Droga Krzyżowa- to pomysł na spotkanie z Bogiem w ekstremalnych warunkach: w nocy, w ciszy, w bólu i samotności; sam na sam z własnymi słabościami, a wszystko po to aby powiedzieć Bogu: jestem tu dla Ciebie, bo tak chcę. W EDK najważniejsze jest dotarcie do granicy własnej wytrzymałości, do miejsca w którym zastanawiamy się dlaczego nie jesteśmy teraz w naszych domach, odpoczywając. W tym momencie przekraczamy granicę i otwieramy się na nowe wyzwania- co daje nam szansę na ważne decyzje w naszym życiu.

Idąc wyznaczoną trasą EDK mamy czas na rozważania, modlitwę, skupienie, na dialog z Bogiem. Idąc tak daleką trasą będziemy czuć fizyczne wyczerpanie, zmęczenie, złość i właśnie tutaj zaczyna się „prawdziwe ćwiczenie duchowe”- możemy siebie poznać, nawiązać prawdziwą relację z Bogiem, znaleźć nieznane dotąd pokłady siły aby wytrzymać, przetrwać i jednocześnie głęboko i prawdziwie oddać się refleksji i modlitwie.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to spotkanie z Bogiem, to chyba najbardziej świadoma Droga Krzyżowa.

Parafia pw. Chrystusa Króla w Głuszycy zaprasza wszystkich chętnych do udziału w EDK, która rozpocznie się 16 marca mszą św. o godz. 20.00 Zapraszamy!