Boże Ciało 2021

boze-cialo-2021

Bądźże pozdrowiona Hostio żywa, w której Jezus Chrystus Bóstwo ukrywa…

W kościele parafialnym, pw. Chrystusa Króla o godz. 10.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św. ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa- Boże Ciało. Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz w koncelebrze ks. Wikariuszy i Ojca Bogusława. Słowo podczas homilii wygłosił ks. Adam. Ukazał piękno i wartość Eucharystii i zachęcił do adorowania Najświętszego Sakramentu.
– ” Eucharystia, jest wielkim darem podarowanym nam od samego Boga. Mamy szczęście, że możemy z Nim się spotykać i adorować Jezusa 24 godziny a dobę w naszej wspólnocie parafialnej…” – powiedział.
Po uroczystej Mszy św. rozpoczęła się procesja ulicmi naszego miasta do przygotowanych przez parafian czterech ołtarzy. W procesji wzięły dzieci I Komunijne, które przeżywają swój Biały Tydzień.
Wspólna modlitwa, śpiew i uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończyło obchody Bożego Ciała.
Z tego miejsca, pragnę podziękować w imieniu duszpasterstwa wszystkim, którzy przyczynili się do przeżywania tej uroczystości: scholi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dziewczynkom, które sypały kwiaty, katechetom, organiście, panom kościelnym, parafianom, którzy przygotowali ołtarze i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia uroczystości.
Szczęść Boże.

tekst, zdjęcia – Beata Tarasiuk