Adoracja to taki moment…

adoracja-to-taki-moment

Nasza parafia jest jedyną z trzynastu parafii w Polsce w której odbywa się wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Do kaplicy przychodzą wierni, którzy dbają o to, aby Pan Jezus nie był sam. Adoracja odbywa się przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Spotkanie z Jezusem w czasie adoracji wnosi odpoczynek i pokój wewnętrzny w serca, umacnia, dodaje siły i odwagi do podjęcia trudu życia.

Człowiek ze swej natury jest bardzo słaby. Nawet ciało ogranicza siłę naszej woli i pragnienie wykonywania dobrych dzieł, trwania w miłości przy Jezusie. Adoracja to taki moment, gdy patrząc na Jezusa, napełniamy się Nim. Jest to czas, gdy klęczymy przed Najświętszym Sakramentem i często nawet nic nie mówiąc, nabieramy sił do tego, aby potem w spotkaniach z bliźnimi po prostu kochać. Od nikogo nie nauczymy się tej miłości.

Adoracja jest nie tylko poznawaniem Jezusa, ale również innych i siebie. Dziś zwykle brakuje nam czasu na adorację. W rzeczywistości nie mamy czasu na wiele spraw, ponieważ nie mamy czasu na adorację. Adoracja porządkuje całe życie. Nie tylko duchowe, ale również emocjonalne, etyczne, wspólnotowe. Czas poświęcany adoracji sprawia, że codzienne życie staje się stopniowo bardziej zorganizowane, uporządkowane i głębsze.

W trudnych czasach pandemii serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Odbywa się ona w następującym porządku:

-kaplica wieczystej adoracji
w niedzielę od godz. 19:00 do czwartku o godz. 9:00

-kaplica pw. Św. Józefa
w czwartek od godz. 9:00 do niedzieli o godz. 10:00

-kościół pw. Narodzenia NMP
w niedzielę od godz. 11:00 do godz. 17:00

Niech adoracja stanie się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły.

Zachowajmy wszystkie wymogi bezpieczeństwa sanitarnego.