ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU [3]

adoracja-najswietszego-sakramentu-3

Zmartwychwstały Jezus, żegnając się ze swoimi uczniami rozesłał ich, aby na całym świecie głosili i nieśli Dobrą Nowinę. Obiecał im, że będzie z nimi „po wszystkie dni aż do skończenia świata”. Jezus jest z nami w swoich nauczaniach, łasce, świętości, a szczególnie jest z nami w celebracji Eucharystii i w Najświętszym Sakramencie, w którym wielbimy Go także poza Mszą Świętą.

21- go listopada 2020 roku, w sobotę, w przeddzień święta Chrystusa Króla odbędzie się godzinna adoracja i modlitwa na całym świecie. W obecnej sytuacji pandemii, jeśli nie mamy możliwości spotkania się w kościele, możemy dołączyć z naszych domów do wspólnej międzynarodowej adoracji. W możliwie największej liczbie osób, przyłączmy się ze swoją parafią, wspólnotą, rodziną! Niech ta światowa adoracja Najświętszego Sakramentu będzie kolejną stacją naszych przygotowań do 52-go Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego w 2021 roku w Budapeszcie. Ponownie przeżyjmy odnawiającą moc miłości Boga!

Péter Erdő Kardynał, Prymas,

Arcybiskup Esztergom-Budapeszt

Jezus, Król wszechświata, mówi: Weźcie w posiadanie przygotowane dla was królestwo, ponieważ daliście mi jeść i pić, przyodzialiście mnie, przyjęliście mnie, odwiedziliście mnie…

Pan obiecuje, że ci, którzy czynią dobro innym, otrzymają nagrodę w Jego królestwie.

Przygotowując się do 52. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, który odbędzie się we wrześniu 2021 r., poprzez nasze uczynki chcemy pokazać światu naszą wiarę. A do tego otrzymujemy siłę od Jezusa. Czcimy Go w Najświętszym Sakramencie, ale modlimy się też do Niego w ciszy naszego domu.

Zróbmy to ponownie, po raz siódmy razem w godzinie adoracji lub modlitwy domowej 21 listopada, w wigilię święta Chrystusa Króla. Módlmy się w tysiącach krajów świata.

Ty też się dołącz do nas poprzez stronę corpusdomini.iec2020.hu!

Chcesz dołączyć? Poniżej podajemy, jak to uczynić:

1. Szukaj i dołącz!

Szukaj na powyższej mapie miejsca, w którym istnieje już adoracja! Na portalu również możesz uprzednio zgłosić swój udział, abyśmy widzieli, jak wielu nas jest w danej lokalizacji. W obecnej sytuacji pandemii, jeśli nie mamy możliwości spotkania się w kościele, możemy dołączyć z naszych domów do wspólnej międzynarodowej adoracji.

1. Organizuj!

Jeśli nie ma w twojej okolicy możliwości adoracji, to zorganizuj po uzgodnieniach z miejscowym proboszczem, dyrektorem kościoła lub przełożonym zakonu adorację w kościele, w kaplicy szpitalnej lub szkolnej, we wspólnocie zakonnej. W obecnej sytuacji pandemii, jeśli nie mamy możliwości spotkania się w kościele, możemy dołączyć z naszych domów do wspólnej międzynarodowej adoracji.

1. Bądź twórczy/a!

Możecie się modlić przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w milczeniu, w zadumie, tradycyjnie, śpiewając, sławiąc, wraz z dziećmi, z młodzieżą, z rodzinami, z osobami starszymi. Możesz zaprosić grupy modlitewne, muzyków, grupy różańcowe, wspólnoty, szkoły, wszystkich, którzy chętnie spędzą godzinę czasu z Panem wszechświata.

1. Rejestruj!

Pamiętajcie, aby zarejestrować każdego uczestnika! Razem z Wami adoracja osiągnie całoświatowy zasięg.

1. Pozostańmy w kontakcie!

Masz możliwość zapisania się na biuletyn MKE2020, dzięki któremu na bieżąco możesz być powiadamiany o przygotowaniach do Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego 2021 w Budapeszcie i z pierwszej ręki otrzymywać informacje o programach i możliwościach dołączenia.

Szczegóły na stronie: