ABC wiary

abc-wiary

W dniach poprzedzających święto Bożego Miłosierdzia, tj. od 10 do 12 kwietnia 2015 r. odbyły się w naszej parafii rekolekcje „ABC wiary”.

Uczestnikami było 40 osób różnego stanu i w różnym wieku. W salkach parafialnych, kaplicy Wieczystej Adoracji oraz w kościele Ojciec Andrzej Smołka poprzez modlitwę i Słowo przybliżał podstawowe prawdy naszej wiary. Pomagali mu w tym Grzegorz, Irena i Andrzej, osoby świeckie z wrocławskiej wspólnoty. Przewodnim tematem rekolekcji były falszywe obrazy Boga, ktore nieświadomie kształtujemy w naszych sercach. Prowadzący starali się je pokazać. Wraz z kolejnymi spotkaniami podprowadzali uczestników do odkrycia prawdziwego obrazu Boga w sobie. Finalem rekolekcji było oddanie prawdziwemu Bogu swojego życia i przyjęcie darów Jego Ducha aby odważnie głosić Ewangelię i angażować się w działania na rzecz wspólnoty parafialnej.