Świąteczne spotkanie

swiateczne-spotkanie

20 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe wspólnoty parafialnej Chrystusa Króla w Głuszycy. Wzięło w nim udział ponad 100 osób, miejscowi kapłani i burmistrz Głuszycy Roman Głód. Gościem specjalnym był bp Adam Bałabuch.

Podobne spotkanie, któremu towarzyszy dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie, w tutejszej wspólnocie to już tradycja. Dodatkowo zebrani mogli zobaczyć jasełka, tym razem nie w wykonaniu dzieci a seniorów.

W trakcie uroczystości kilkadziesiąt osób otrzymało specjalne podziękowania za czynny udział w przygotowaniu oraz realizacji „Żywego Betlejem” oraz Orszaku Trzech Króli.

Bp Adam Bałabuch, w imieniu biskupa Ignacego Deca, wręczył 4 osobom najwyższe odznaczenie naszej diecezji dla ludzi świeckich – medal św. Stanisława. Przyznawany jest on za zasługi dla diecezji świdnickiej. Medale otrzymały panie: Maria Sośnicka i Teresa Toman za wieloletnią pracę kościelnych w zabytkowym kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Grzmiącej; pani Barbara Jelewska m.in. za wieloletnie koordynowanie działań związanych z „Żywym Betlejem” i podejmowanie szeregu innych działań nie tylko na rzecz wspólnoty parafialnej. Mirosław Jarosz otrzymał wyróżnienie za wieloletnią pracę w świdnickiej edycji Gościa Niedzielnego.