CZAS NA MEDIA CZ.II

czas-na-media-cz-ii

Drugie warsztaty medialne odbyły się w ubiegłą sobotę tj. 3 grudnia w gościnnych pomieszczeniach parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy, których organizatorami była Akcja Katolicka Diecezji Świdnickiej oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Świdnickiej .

Szkolenie pod hasłem „Czas na media”, skupiło kilkanaście osób zainteresowanych profesjonalnym prowadzeniem gazetek i portali parafialnych. Pan Jędrzej Rams – dziennikarz Gościa Niedzielnego w Legnicy, przybliżył ogólne zasady tworzenia informacji prasowych, które powinny odpowiadać na proste pytania, a nie zawierać własną opinię na temat opisywanych faktów. Zwrócił również uwagę na etapy pracy w pisaniu artykułów, podając mnóstwo przykładów z życia.

Następnie głos zabrał ks. Grzegorz Umiński- duszpasterz ze Świdnicy, który niedawno obronił doktorat z teologii poświęcony roli internetu dla Kościoła oraz pracę licencjacką z informatyki. Przygotował prezentacje na temat facebooka i jego możliwości w świecie internetowym. Pan Mirosław Jarosz- dziennikarz Gościa Niedzielnego w Świdnicy, przedstawił nam schemat według, którego powinna być wydana gazetka parafialna. Bardzo duże znaczenie ma format, czcionka i to co w niej ma się znaleźć.  Na warsztaty przynieśliśmy laptopy, tablety i smartfony, które ułatwiły zrozumienie, o co tak naprawdę chodzi w fotografii dziennikarskiej, którą przybliżył nam Pan Krzysztof Kotowicz – rzecznik prasowy Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. Najciekawsze zdjęcia to takie, które nie są pozowane.

Warsztaty zakończyły się modlitwą i błogosławieństwem udzielonym przez ks. Jakuba Klimontowskiego – Asystenta Diecezjalnego KSM w Diecezji Świdnickiej . Żegnając się, uczestnicy mówili sobie „do zobaczenia”.

czas_na_media_2 (2)czas_na_media_2 (3)czas_na_media_2 (11)czas_na_media_2 (18)czas_na_media_2 (27)czas_na_media_2 (21)