Bal Świętych

bal-swietych-2

„Okruchy Bożej Miłości…”

Pod takim hasłem już po raz drugi dzieci wraz z katechetami wzięły udział w „Balu Świętych” w ramach Dekanalnego Spotkania Dzieci w Mieroszowie. Uczestnicy Balu przebrani byli za ulubionych świętych, aby w ten sposób utożsamić się z osobą zbawioną w niebie. Spotkanie rozpoczęło się w kościele parafialnym pw. „Świętego Michała Archanioła” w Mieroszowie. Wspólnym śpiewem na chwałę Boga  i powitaniem ks. Proboszcza i modlitwą rozpoczęliśmy wspólne świętowanie. Przemarsz w korowodzie świętych przez mieroszowski rynek był wielkim świadectwem i promocją świętości w życiu każdego człowieka. Następnie udaliśmy się do Domu Kultury tamtejszego miasta. Tam przy muzyce chrześcijańskiej, wspólnym śpiewie, animacji uczestniczyliśmy w „Balu Świętych”. Niespodzianką podczas Balu był „Mecz Świętych”, który przysporzył dużo pozytywnych emocji i radości. Na koniec Balu odbył się Quiz o Świętych, podczas którego dzieci wykazały się nie małą wiedzą na temat orędowników w niebie. Wszyscy wróciliśmy do swoich domów bardzo radośni i szczęśliwi, pełni zapału do dzielenia się świętością z innymi. Już dziś zapraszamy do uczestnictwa w następnym „Balu Świętych”. Naprawdę warto!

Z tego miejsca pragniemy złożyć serdeczne podziękowania głównym organizatorom Balu z parafii „Św. Michała Archanioła”, za miłe przyjęcie i atmosferę, a dzieciom z innych wspólnot parafialnych dziękujemy, za wspólną zabawę i przeżyty razem czas.

WP_20161029_106-1BAL ŚWIĘTYCH (3)