500 DNIA WIECZYSTEJ ADORACJI W NASZEJ WSPÓLNOCIE PARAFIALNEJ

500-dnia-wieczystej-adoracji-w-naszej-wspolnocie-parafialnej

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa świętowaliśmy 500dni wieczystej adoracji w naszej wspólnocie. Podczas Mszy św. dziękowaliśmy Bogu za ten wielki dar, pamiętając jednocześnie o tych wszystkich, którzy dzień i noc trwają przed Panem wypraszając łaski dla całej parafii.
Podczas procesji szliśmy tuż za Najświętszym Sakramentem. Zaakcentowaliśmy swoją obecność trzymając w ręku kolorowe chorągiewki. Ponadto włączyliśmy się aktywnie w śpiew pieśni eucharystycznych. Po południu na placu kościelnym był dalszy ciąg świętowania. Pragnęliśmy tak zwyczajnie ze sobą pobyć, nacieszyć się sobą. Ksiądz proboszcz rozpoczął spotkanie krótką modlitwą. Potem były kiełbaski z ogniska, grilla i słodkie przekąski. Dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami, omawialiśmy sprawy duchowo-organizacyjne i snuliśmy plany na przyszłość (m.in. utworzenie dziecięcej grupy adoracyjnej). Świętowanie zakończyło się miłym akcentem- ksiądz proboszcz wręczył nam breloczki z wizerunkiem Najświętszego Sakramentu z kaplicy adoracyjnej i nowego ołtarza z kościoła parafialnego.