EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA

ekstremalna-droga-krzyzowa

Drodzy Bracia i Siostry!

Chcemy zaproponować Wam coś nietypowego obok czego nie można przejść obojętnie. Ekstremalna Droga Krzyżowa w skrócie EDK to forma spotkania z Bogiem, od którego może zacząć się nowe życie. Duchowością EDK jest wysiłek do bólu i zniechęcenie, za którym zaczyna się prawdziwa modlitwa. EDK ma pomóc w przeżyciu Wielkiego Postu. Jest nietypową formą rozważania poszczególnych stacji drogi krzyżowej podczas nocnego marszu do wybranego sanktuarium. Uczestnicy pokonują 40 km trasę poruszając się samotnie lub w małych grupkach. Każda osoba idzie na własną odpowiedzialność, każdy walczy sam. Chodzi o to żeby walczyć o przetrwanie. Jest wówczas większa koncentracja na spotkaniu z Bogiem. EDK to przejaw życia duchowego. EDK jest więc niezwykłym wyzwaniem, którego celem jest przeżycie szczególnej drogi krzyżowej w bólu, samotności i cierpieniu. Na EDK obowiązuje bezwzględny zakaz rozmowy między uczestnikami za wyjątkiem stacji podczas, których odczytywane są rozważania.

Na EDK wyruszamy 11 marca z Kościoła Chrystusa Króla tu Drogę Krzyżową rozpocznie o godz. 20 Msza Święta. Do pokonania mamy ok 40 km nocą. Zmierzać, natomiast będziemy do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Wałbrzychu.

Rozważania oraz opis trasy uczestnicy otrzymają 11 marca przed wyruszeniem na EDK a po Mszy Św. Już dzisiaj możesz podjąć decyzje o zmianie swojego życia. Bądź gotów idź na Ekstremalną Drogę Krzyżową.

SZTAB EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ