DZIEŃ SKUPIENIA WSPÓLNOTY ODNOWY W DUCH ŚW.

dzien-skupienia-wspolnoty-odnowy-w-duch-sw

W sobotę 27.02.16 Odnowa parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy przeżywała dzień skupienia. Miejscem spotkania była Kaplica Adoracji.

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią sprawowaną przez ks. Andrzeja Raczyckiego. Podczas homilii celebrans skierował do zebranych słowa, w których odwoływał się  do biblijnej przypowieści o synu marnotrawnym. Dzięki temu zgromadzeni w świątyni mogli uświadomić sobie jak bardzo Bóg, nasz Ojciec jest miłosierny dla swoich dzieci. Musi obumrzeć w nas pycha, abyśmy z pokorą zwrócili się do Boga i „wpadli” w Jego kochające dłonie. Jezus przyszedł do nas pod postacią chleba i wina, dając Swoją bezwarunkową miłość. Na zakończenie Eucharystii jeszcze przez chwilę trwało uwielbienie, aby dać wyraz naszej wdzięczności za tak hojne dary. Posiłek w salce katechetycznej wzmocnił nasze siły fizyczne a także był czasem do rozmowy oraz refleksji. Kolejny punkt, który miał miejsce w Kaplicy był czasem wysłuchania konferencji pt. „Boże miłosierdzie, a moje miłosierdzie względem bliźniego”. Refleksję nad tym słowem przeżyliśmy w tzw. „namiocie spotkania” – pochylając się nad osobistym doświadczeniem Bożej miłości w swoim życiu oraz zastanawiając się jaka jest moja postawa wobec Jego miłosierdzia. W małych grupach mogliśmy się wypowiedzieć na ten temat. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą „Ojcze nasz” i powierzeniem się Matce Bożej oraz udzielonym błogosławieństwem.