I ROCZNICA ŚMIERCI Ś.P. KS. PRAŁATA JÓZEFA MOLĘDY

i-rocznica-smierci-s-p-ks-pralata-jozefa-moledy

„Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce.” (J 14, 1-2)W dniu dzisiejszym obchodzimy pierwszą rocznicę odejścia do Domu Ojca, Ś.P. ks. prałata Józefa Molendy- wieloletniego proboszcza naszej wspólnoty parafialnej, kapelana honorowego Jego Świątobliwości, kanonika gremialnego Kapituły Katedralnej w Świdnicy, kanonika honorowego Kapituły Katedralnej w Legnicy, dziekana dekanatu Głuszyca.

Podczas koncelebrowanej Eucharystii, sprawowanej w kaplicy św. Józefa na Osiedlu (wybudowanej przez ks. Prałata), pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Iwaniszyna, prosiliśmy przez łaski płynące z Bożego Miłosierdzia o dar życia wiecznego dla śp. Ks. Prałata Józefa. Następnie celebransi dzisiejszej liturgii udali się na cmentarz parafialny w Grzmiącej, aby w duchu zadumy i refleksji, w cichej modlitwie, pochylić się nad grobem ks. Józefa Molendy.