REKOLEKCJE ADWENTOWE- DZIEŃ PIERWSZY

rekolekcje-adwentowe-dzien-pierwszy

W IV Niedzielę adwentu, która kieruje naszą uwagę na Maryję- Gwiazdę zaranną Adwentu, rozpoczęliśmy w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje, których zadaniem jest przygotowanie nas- wiernych, do należytego przeżycia powtórnego przyjścia na świat Zbawiciela- Jezusa Chrystusa. Czterodniowe nauki odbywać się będą pod przewodnictwem ks. Zbigniewa Kucharskiego- Generalnego Asystenta Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Podczas niedzielnych rozważań kaznodzieja mówił o wielkiej miłości Boga do człowieka oraz o Jego doskonałej wizji odnośnie nas- ludzi słabych i grzesznych. Osoba ludzka jest jedynie narzędziem w ręku Stwórcy, który stworzył nas, abyśmy szerzyli dobro w swoich społecznościach.

Ks. Zbigniew poruszył także problem egzystencji. Człowiek coraz częściej zdaje się przypominać robota, który poza podstawowymi funkcjami, tj. spaniem jedzeniem i poprawianiem demografii, nie potrafi dodać nic od siebie. Aby zapobiec temu niszczącemu procesowi, powinniśmy postawić postawić sobie pewnego rodzaju misję, która będzie zarazem treścią naszego życia, realizowaną każdego dnia ku chwale Bożej. W innym przypadku odbieramy sobie szansę na życie wieczne w Królestwie Niebieskim.