Bal Świętych

bal-swietych

„Taki duży, taki mały może świętym być…”

W sobotę 14 listopada dzieci z grup duszpasterskich naszej parafii wraz z katechetami wzięli udział w „Balu Świętych” podczas  Dekanalnego Spotkania Dzieci i Młodzieży „w Jedlinie Zdrój. Uczestnicy Balu przebrani byli za postacie ulubionych świętych, aby w ten sposób  móc utożsamić się z osobą zbawioną w niebie. Spotkanie rozpoczęło się w kościele parafialnym pw. „Trójcy Świętej” gdzie wszyscy  zostali serdecznie powitani przez  ks. Proboszcza Ryszarda Urygę i zaproszeni do wspólnego świętowania. Ze śpiewem na ustach wszyscy uczestnicy spotkania wyruszyli na ulice miasta aby w ten sposób promować wielką wartość świętości w życiu każdego człowieka. Odśpiewana Litania do Wszystkich Świętych dodała otuchy i odwagi dzieciom do mężnego zamanifestowania swojej wiary. Na dalsze świętowanie przy muzyce, animacji, wspólnej zabawie i agapie, uczestnicy zebrali się w budynku Szkoły Podstawowej, gdzie  Tam zapoznały się z nowymi kolegami i koleżankami z innych wspólnot parafialnych.

Spotkanie zintegrowało dzieci z różnych wspólnot parafialnych. Zawiązało nowe znajomości i przyjaźnie. Odkryło nowe możliwości do wspólnego  działania w Dekanacie. Wszyscy wrócili do swoich domów bardzo radośni i szczęśliwi, pełni zapału do dzielenia się świętością z innymi. Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w następnym „Balu Świętych”. Naprawdę warto!

Beata T.