Wszystkich Świętych 2015

wszystkich-swietych-2015

1 listopada w Kościele katolickim obchodziliśmy uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tym dniu oddaje cześć wszystkimi tym, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości.

W naszej wspólnocie parafialnej została odprawiona uroczysta Eucharystia, pod przewodnictwem pasterza naszej wspólnoty parafialnej – ks. dr Sławomira Augustynowicza w kościele pw. Narodzenia NMP w Grzmiącej. Koncelebransem dzisiejszej liturgii był dobrze znany naszym parafianom, były wikariusz – ks. dr Grzegorz Umiński, który 23 września br. obronił pracę doktorską na KUL w Lublinie z zakresu Edukacji Medialnej. Podczas homilii główny celebrans mówił o nieprzypadkowym doborze Ewangelii w tym dniu. „Błogosławiony” oznacza „szczęśliwy”. Ci wszyscy, którzy weszli do chwały Ojca Niebieskiego i zasiadają razem z nim w Królestwie Bożym osiągnęli upragniony szczyt doczesnej wędrówki do doskonałości.

Po zakończonej Mszy Św. asysta wraz z księżmi wyruszyła w procesji różańcowej po terenie cmentarza, aby powierzać miłosiernemu Bogu przez ręce Maryi dusze wszystkich zmarłych. Na zakończenie ks. Proboszcz poświęcił nagrobek spoczywającego na cmentarzu w Grzmiącej – ś.p. ks. prałata Józefa Molendy, którego Bóg odwołał do swojej chwały w minionym roku.​