Wspólnota „Żywe Betlejem” na Jasnej Górze

wspolnota-zywe-betlejem-na-jasnej-gorze

Tegoroczne – XX Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym odbywało się 16 maja 2015 r. W tym roku podczas czuwania świętowaliśmy 40. rocznicę narodzin Odnowy w Polsce. Członkom naszej wspólnoty towarzyszyły osoby z Parafii – „sympatycy” Odnowy – łącznie 28 osób.

Ta ważna rocznica była okazją do przybliżenia nam historii Odnowy w Polsce na przestrzeni tych lat. Świadectwa osób, jak Bóg działa w ich życiu, stały się dla nas zachętą do dzielenia się tym samym. Zostaliśmy wezwani do budowania jedności w naszych rodzinach, wspólnotach, parafii, a także jedności ekumenicznej. Konferencję prowadziła wspólnota ekumeniczna Chemin Neuf. W czasie całego spotkania towarzyszyła nam modlitwa do Ducha Świętego, abyśmy byli otwarci i pozwolili się prowadzić Jego natchnieniom. Modlitwa w językach była niezastąpionym elementem w czasie uwielbienia. Posługa zespołu muzycznego Gospel Rain pomagała nam wejść w klimat uwielbienia Boga, w Jego darach, które spływały jak ożywczy deszcz. Fizycznego deszczu nie było, gdyż Bóg podarował nam słońce i to w nadmiarze. Boże miłosierdzie było widoczne w kolejkach do spowiedzi. Dzięki za tych kapłanów, którzy godzinami trwali w posłudze. Zakończeniem czuwania była Eucharystia pod przewodnictwem ks. biskupa Piotra Turzyńskiego, ks. biskupa Bronisława Dembowskiego i wielkiej rzeszy kapłanów.

Czuwanie to piękny czas przeżyty w gronie tysięcy osób, które z różnych stron Polski przyjeżdżają, by wspólnie uwielbiać Boga. Było to spotkanie pełne radości i modlitwy, a także Słowa Bożego. Niesamowita atmosfera, sprawiła, że kto choć raz doświadczył tych przeżyć, kto choć raz uczestniczył w Czuwaniu, będzie, co roku wracać, by u stóp Maryi czuwać przy Jezusie. Przed rozesłaniem wszyscy zgromadzeni na placu jasnogórskim odmówili AKT ODDANIA ODNOWY MARYI, który po raz pierwszy dokonał się w 1983 r. Dziękujemy Bogu za ten wspaniały czas i atmosferę spotkania. Już w drodze powrotnej, kilka osób podzieliło się radością z tego spotkania. AMEN!