Trzeci szafarz

trzeci-szafarz

W sobotnie przedpołudnie Ksiądz Biskup Adam Bałabuch przewodniczył obrzędowi błogosławieństwa 18 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w parafii pw. św. Andrzeja Boboli. Wśród nich znalazł się także nasz parafianin Pan Stanisław Ciągło, który obok panów Mariana Jelewskiego oraz Andrzeja Onyszkiewicza jest trzecią osobą pełniącą tę zaszczytną posługę.

Zadaniem Nadzwyczajnych Szafarzy jest zanoszenie Komunii św. chorym i ludziom w podeszłym wieku w niedzielę i święta. Ważnym zadaniem świeckich szafarzy jest także pomoc w udzielaniu Komunii świętej podczas celebracji w ważniejsze święta, gdy zaistnieje prawdziwa potrzeba, to znaczy, gdy będzie mało kapłanów lub diakonów, a wielka liczba wiernych będzie przystępować do Stołu Pańskiego.

Panu Stanisławowi gratulujemy oraz życzymy Błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej podczas wykonywania tej jakże odpowiedzialnej funkcji.