Katecheci u Matki

katecheci-u-matki

11 kwietnia br. katecheci naszej parafii wzięli udział w corocznej Diecezjalnej Pielgrzymce Katechetów zorganizowanej przez Wydział Katechetyczny Świdnickiej Kurii Biskupiej. Tym razem miejscem spotkania był Krzeszów a w nim Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej.

Tam przed cudownym wizerunkiem Maryi katecheci powierzyli samych siebie i uczniów, do których zostali posłani. Centralnym punktem pielgrzymki była Eucharystia, podczas której Biskup Świdnicki Ignacy Dec podkreślił  wielką wartość powołania katechetycznego i zaangażowania ewangelicznego w świecie. Katecheci wysłuchali również konferencji wygłoszonej przez Dyrektora Wydziału Katechetycznego Diecezji Bielsko-Żywieckiej ks. Marka Studenckiego, pt. „Udział katechety w realizacji zadań wychowawczych szkoły”. która na nowo ukazała sens katechizacji w szkole. Nie zabrakło także prywatnych rozmów i wymiany doświadczeń między katechetami.

Koronka do Miłosierdzia Bożego i Akt oddania katechetów Matce Bożej zakończył czas wspólnego pielgrzymowania i umocnił na dalszą drogę w posłudze katechetycznej. „Matko Boża Łaskawa – módl się za nami.”