II Forum Ewangelizacyjne „Jedność w różnorodności”

ii-forum-ewangelizacyjne-jednosc-w-roznorodnosci

Już po raz drugi, 25 kwietnia 2015 r., przedstawiciele naszej parafii wzięli udział w II Forum Ewangelizacyjnym zorganizowanym przez Wydział Duszpasterski Diecezji Świdnickiej pod hasłem „Jedność w różnorodności- moc w ewangelizacji”.

Spotkanie odbyło się w świdnickiej Parafii pw. NMP Królowej Polski. Źródłem a zarazem szczytem wydarzenia była Eucharystia, sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Świdnickiego ks. Ignacego Deca. Homilię natomiast wygłosił zaproszony ks. Edward Dajczak – Biskup Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej, inicjator i uczestnik ewangelizacji podczas Przystanku Woodstock. Uczestnicy Forum wysłuchali także konferencji ascetycznych, skoncentrowanych wokół roli owocnej współpracy wspólnot, osób świeckich i duchownych w dziele przekazu Ewangelii we współczesnym świecie. Śpiewy pełne uwielbienia, prowadzone przez zespół „Effata” poruszały nie tylko ciała ale przede wszystkim dusze i przybliżały do żywej obecności Boga. W części praktycznej Forum przedstawiciele różnorodnych wspólnot naszej diecezji prezentowali cele i zadania swoich ruchów oraz ukazywali narzędzia i sposoby nowej ewangelizacji w świecie. Modlitwa o odnowienie charyzmatów i daru  jedności we współpracy na rzecz ewangelizacji zakończyła głęboki czas Forum.

Już z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie i zachęcamy wszystkich do udziału w tym wielkim przedsięwzięciu, które służy człowiekowi, Bogu i całemu Kościołowi. Naprawdę warto!