Aktualności, Wydarzenia

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej

wielki-czwartek-msza-wieczerzy-panskiej-2

Zgodnie z najdawniejszą tradycją Kościoła, w dniu dzisiejszym nie wolno odprawiać Mszy świętych bez udziału ludu. W godzinach wieczornych, w porze najbardziej odpowiedniej, odprawia się Mszę Wieczerzy Pańskiej, z pełnym uczestnictwem całej miejscowej wspólnoty; podczas tej Mszy św. wszyscy kapłani i posługujący wypełniają właściwe sobie funkcje. W naszej wspólnocie parafialnej zgromadziliśmy się o godz. 19, aby celebrować Mszę Wieczerzy Pańskiej. W swoich modlitwach pamiętaliśmy o naszych kapłanach, gdyż ten dzień jest także pamiątką ustanowienia sakramentu kapłaństwa. Nie zabrakło też życzeń, które składali przedstawiciele różnych grup działających przy naszej parafii. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do ołtarza wystawienia zwanego ciemnicą i rozpoczęła się całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu.