Aktualności, Wydarzenia

„Bóg się rodzi…” – Pasterka 2023

bog-sie-rodzi-pasterka-2023

„Czy dziś znajdzie się u ciebie miejsce dla mnie?”

Nocną Mszą św. zwaną „Pasterką” rozpoczęliśmy świętowanie Bożego Narodzenia. W homilii usłyszeliśmy zachętę do zatrzymania się nad tą tajemnicą: „Uklęknijmy dzisiaj przed tą tajemnicą miłości, która oddaje się w twoje ręce tak bezbronnie i delikatnie, że czasem zapomina się że to Bóg. Dziś ta niezwykła noc, która przypomina o pokorze, o tym że prawdziwa miłość to nie kolorowy rozkrzyczany produkt na sprzedaż, ale ciche miłowanie”. Na zakończenie Mszy św. pan Stanisław Żytowiecki – kościelny kaplicy pw. św. Józefa otrzymał wyróżnienie „Wolontariusza roku 2023” przyznawane przez Fundację „Katolicka Inicjatywa BERIT”.

Zatrzymajmy się dzisiaj na chwilę. „Wsłuchajmy się dzisiaj w tę świętą noc, a usłyszymy samego Boga” – zachęcał kaznodzieja.