Wszystkich Świętych

wszystkich-swietych

1 i 2 listopada to dni pełne zadumy, rozmyślania o przemijaniu, śmierci i świętości. Zwyczajowo właśnie 1 listopada o godzinie 14:00 była sprawowana Msza św. na cmentarzu komunalnym pod przewodnictwem ks. bp Marka Mendyka – biskupa świdnickiego. Jak zawsze udział w niej wzięły obie głuszyckie parafie. Główny celebrans w homilii przypomniał, że jesteśmy ludźmi wiary, wiary w Zmartwychwstanie. I kiedy przychodzimy na cmentarz na groby bliskich to towarzyszy nam nadzieja.

Po Mszy św. odbyła się procesja różańcowa z pięcioma stacjami i modlitwą za poszczególne stany.

Jednocześnie trzeba przypomnieć o możliwości zyskiwania odpustów zupełnych za zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada. Trzeba być w łasce uświęcającej, przyjąć komunię świętą, nawiedzić cmentarz i pomodlić się w intencjach zmarłych.