Aktualności, Wydarzenia

XXIII Dzień Papieski w naszej parafii

xxiii-dzien-papieski-w-naszej-parafii

W dniu dzisiejszym 15 października 2023 roku po raz XXIII w naszej parafii obchodziliśmy Dzień Papieski  pod hasłem „Cywilizacja życia”. Upamiętnienie pontyfikatu Papieża Polaka, do którego została powołana Fundacja, dokonuje się poprzez organizowanie corocznego Dnia Papieskiego. Stanowi on okazję do ponownego odczytania papieskiego nauczania. Zadanie to jest niezwykle ważne szczególnie po kanonizacji Ojca Świętego. Obchody Dnia Papieskiego ukazują osobę i dzieło św. Jana Pawła II młodemu pokoleniu, które nie miało już możliwości osobistego spotkania Świętego Papieża Polaka. Dzień Papieski obchodzony jest każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.Ksiądz Proboszcz podczas homilii przybliżył nauczanie św. Jana Pawła II i Jego wkład w budowanie „Cywilizacji życia” i obroną życia od chwili poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Po Mszy św. każdy mógł wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jednym z najważniejszych działań Fundacji jest prowadzony od samego początku jej istnienia program stypendialny. Stypendia przyznawane są zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich w oparciu o zatwierdzony przez Zarząd Fundacji Regulamin przyznawania stypendiów edukacyjnych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja rozpoczynała swoją działalność, przyznając stypendia 500 osobom. Dziś, dzięki hojności Polaków, program obejmuje prawie 2000 młodych ludzi z całej Polski, co jest możliwe tylko dzięki ofiarności i dobrej woli społeczeństwa.