Aktualności, Wydarzenia

Uroczystość Bożego Ciała

uroczystosc-bozego-ciala

W dniu dzisiejszym przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość Bożego Ciała. Zgromadziliśmy się bardzo licznie na Mszy św. w kościele parafialnym o godzinie 1O. W tym dniu także dzieci, które w roku 2022 przyjęły sakrament I Komunii św. obchodziły swoją rocznicę. Po homilii trzech kandydatów: Bartosz Krajewski, Jakub Kapica i Konrad Lesień, zostało włączonych do Liturgicznej Służby Ołtarza i po złożeniu przyrzeczenia otrzymało strój ministrancki. Po Mszy św. wszyscy wyruszyliśmy w uroczystej procesji ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy, z których ostatni mieścił się na osiedlu przy kaplicy św. Józefa. Ksiądz proboszcz na zakończenie uroczystości dziękował wszystkim za świadectwo wiary. Wszystkim parafianom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.